EWF

Bor grad INFO

Online magazin grada za dijasporu

EWF

Bioskop „Zvezda“ sa 622 sedišta i 7OO kvadrata korisne površine,jedan od najopremljenijih i najfunkcionalnijih ne samo u Srbiji,najverovatnije, uskoro će,uprkos protivljenju uprave i Opštine,morati da se privatizuje.Od l96l.godine, kada je glamurozno za to vreme otvoren do danas (radio je i u vreme rata l999.), nije se zatvarao.Jedini je u Timočkoj Krajini neprekidno, i u najtežim godinama ekonomske krize, prikazivao, i to dve dnevne predstave , najgledanije svetske hitove.

- Iz Agencije za privatizaciju svakodnevno zahtevaju podatke kako bi mogli da raspišu oglas o prodaji. Zgrada bioskopa je na najboljem mestu u gradu i svakako je nekome zapala za oko. Boriću se da ostane u društvenoj svojini. I Zakon je na našoj strani,jer možemo,kao što su uradili u Kragujevcu i Novom Sadu, da se pripojimo Centru za kulturu- kaže Dragan Stojanović,direktor „Zvezde“ dodajući da će, u slučaju prodaje, Bor ostati bez bioskopske kuće. Zgrada će, gotovo je sigurno, postati poslovni prostor.

Bioskop nije u velikom poslovnom „minusu“. Za grejanje i struju duguje se oko l,5 miliona dinara,što će Opština nadoknaditi.

B.A. TK-Info

Popularity: 12% [?]

Posted by admin On July - 31 - 2008 Bor - aktuelnosti

Leave a Reply

Subscribe here

VIDEO

TAG CLOUD

Aktuelno (104)
Bor – aktuelnosti (860)
Bor i Svet (198)
Borske sličice (15)
Društvo (17)
Ekologija (43)
Featured (1003)
Humanost (7)
Intervju (20)
Istorija (4)
Istorija Istočne Srbije (37)
Istražujemo (7)
Muzika (13)
Pravoslavlje (16)
Privreda (2)
Sportski život (30)
Svaštara (49)
Timočka krajina (95)
Turizam (12)
Umetnost (46)
Videos (1)
Zanimljivosti (16)

WP Cumulus Flash tag cloud by Roy Tanck and Luke Morton requires Flash Player 9 or better.